Angoros triušiai
Angoros triušiai yra labiausiai paplitusi Vakarų Europos šalyse pūkuotų, vidutinio dydžio ir įvairių spalvų triušių veislė. Šių triušiukų kūnas yra padengtas minkštu ir švelniu kailiuku. Angoros veislės triušiukai yra labai panašūs į pūkuotus kamuoliukus, nes yra labai plaukuoti net ant snukučio ir ausų. Šių triušiukų kailis yra ilgas, todėl reikalauja ypatingos priežiūros. Nešukuojant kailiukas gali susivelti, susipurvinti, gali atsirasti susivėlusių gniutulų. Kailio spalvą galima atskirti tik ankstyvame triušiuko amžiuje kai kailiukas dar nevisiškai užaugęs, nes po to kailiuko spalva susimaišo.
Nulėpausiai
Nulėpausiukai atsirado Olandijoje, bet dabar yra žinomi visame pasaulyje. Bendras triušių nulėpausių požymis yra nulėpusios ausys. Jiems būdingas yra trumpas liemuo ir standus kūnas. Kailiuko spalva gali būti visokia. Šios veislės triušiukai būna ramūs, greitai prisiriša prie šeimininko. Jaunų triušiukų ausys būna atlėpusios, bet 4-6 savaičių laikotarpyje jos išsitiesia. Mažyliai turi gerą apetitą ir greitai auga. Nulėpausiukas idealiai tinka pradedančiajam triušių augintojui.
Dėmėtieji milžinai
Ši triušių veislė yra kilusi iš Vokietijos. Triušiai greitai auga, yra raumeningi, gana daug sveria, turi labai ilgas ausis. Dėl gražaus kailio yra labai mėgstami Vakarų Europoje ir Skandinavijos šalyse. Šių triušiukų kailiukas yra labai gražus, tankus. Sniego baltumo, su juoda juosta nugaroje ir simetriškai abiejuose šonuose išsidėsčiusiomis apie 3 cm skersmens juodos dėmės, taip pat juodos spalvos ausimis, snukučiu, akių apvadais ir simetriškais žandų taškais, po vieną abiejose pusėse.
Sidabrinių triušių veislė yra kilusi iš Prancūzijos. Šios veislės triušiukai dar kartais yra vadinami Šampanės sidabriniais triušiais, nes yra kilę iš Šampanės provincijos. Jie nėra labai dideli, bet greitai auga. Šios veislės triušiukų ausytės stačios ir nelabai ilgos. Kailiukas sidabrinės spalvos. Snukutis, ausytės ir akių apvadai- šiek tiek tamsesni. Ši triušiukų veislė labai tinka užimtam žmogui, nes ji nereikalauja daug priežiūros, šie triušiai nėra išrankūs pašarui.
Šinšilai
Šinšilinių triušių veislė yra išvesta Prancūzijoje. Ši veislė yra gerai žinoma visame pasaulyje. Triušiukai yra dideli ir sveria daug, greitai auga. Gali būti auginami mėsai. Ausytės vidutino ilgio. Kailiukas tankus, sidabro spalvos, gali turėti pilko arba melsvo atspalvio. Pilvas, uodegos ir kojų vidinė pusė- balti. Šios veislės triušiukų plaukai yra pereinamosios spalvos, prie pat odos melsvi, šiek tiek aukščiau tamsūs, tada šviesūs, o patys galiukai- juodi.